Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jako pozůstatek na množství belgických ovčáků všech variet, kteří prošli mým domovem, mi už nezůstali žádní veteráni:

22.1.2007 odešla do psího nebe Malinois Finta - neboli Fezz z Hanky, nar. 13.2.1992.

Malinois Kim - Giggs Bohemia Alké, nar. 29.8.1994, věčně poskakující tajtrdlík, který bez dudlíku (hračky v tlamě) neudělá ani krok. Díky chovateli splnil zkoušky ZM, ZVV1, BH a SCHH1. Jeho životní radostí bylo aportování. Bohužel nás opustil náhle při běhání po zahradě 10.11.2007

Laekenois Daisy - nar. 15.4.1994, nenápadná fena velice pěkné kostry a srsti, kterou jsem bohužel nevím proč nikdy chovně nevyužila. Byla milá, poslušná, ale neobtěžující. Bohužel trpěla rakovinou mléčné žlázy a v březnu 2008 byla navždy uspána.

V září 2006 jsem se jela náhodně cestou z práce podívat na štěňátka malinoise a domů jsem dorazila s fenkou, které říkám z rozlišovacích důvodů Čaky (to aby se to nepletlo s borderkou Kejsi). 

Čaky - Race Bohemia Alké, nar. 2.7.2006 mě upoutala svoji milou povahou,  je ohromně mazlící, doma klidná, venku malý ďáblík. Nebude z ní asi nikdy pořádný obranář, ale pro agility to je jenom dobře. Na výstavách se z ní vylíhla modelka, dosud získala tituly JCH ČR i SR, Champion SR,4x BOB, BIS Junior KV, několikrátCAC , CACIB a Res.CACIB.

Pracovně jsme zatím splnili ZOP na výborně (97 bodů), ZZO na splnila výborně (59 bodů), ZPU na dobře (123 bodů).

Trénujeme agility  a přestože se Čaky zatím nejeví jako rychlonožka, náš největší a naprosto nečekaný úspěch nás potkal hned zkraje závodní kariéry - Čaky se stala Mistrem republiky  na 12.MČR BO pro rok 2008 a získala i 2. místo na Otevřeném šampionátě KCHBO 2008.

Máme vyběhané LA1, do dvojek jsme vstoupily v prosinci 2008, ale po prvních dvojkových závodech se Čaky stal úraz, se kterým se ještě pár měsíců budeme potýkat - vykloubená kyčel s přetrženým vazem. Noha je již po operaci, teď jsme ve fázi rozhýbávání, což může trvat o půl roku.