Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šip – rozhodnutí získat zvíře, které bude mít chuť do práce, přišlo po osudném dvoudenním závodě, ve kterém teriérka Lonča vypadala, že jí pravidelně mlátím tyčkami a vůbec nic na ni nezabralo, dokonce jsme v jednom běhu byli vykázáni z parkuru, protože jsme nedokázali opravit popáté slalom. Tenkrát jsem to obrečela – ne to, že nás vykázali, ale to, že Lonča nedokáže kvůli mně předvést to, co vím, že umí – rychlost, mrštnost a ovladatelnost.

Za pár měsíců nato jsem si přivezla malé černé koťátko v kapuci, ze kterého opravdu vyrostl pracovně nadaný a ještě k tomu hezký Šípek.

Šip – šiperka ACHIPP Rudolfovská skála , nar. 5.11.2002, černý ďáblík vždy připravený k akci, šéf smečky (někdy je celkem zábavné dívat se, jak se staví na drápky, aby přerostl labradora). Výstavně bez problémů (ono je jich v ČR málo) Interchampion, 6x šampion, BIG 3 a 5, rozený výstavák, který se rád předvádí, pracovně usmolená ZOP, za kterou se budu ještě dlouho stydět (vím, že umí, ale bylo to narychlo a tak uměl jen za piškoty, a stačilo jedenkrát nedostat…), nově ZPU1 na VD a ZZO na splnil.

Agility úžasné, jediný z teamů, který i s mojí maličkostí má na to, závodit ve třídě SA3.Již je z něho A3Champion. Je rychlý, chuťový, táhne dopředu (za to stejně může teta Marťa – a je to moc dobře), a kdyby neměl nervózní nemohoucí paničku, asi by to dotáhl i někam na mistrovství. Takhle se cítíme jako lepší průměr, pár vítězství jsme nasbírali, někdy ve slabší, někdy i silné konkurenci. Milujeme Jumpingy, ve kterých nemusíme myslet na pasti a metelíme vpřed vpřed vpřed. To nás baví, to nám jde.

 

 Beliška – půl roku po Šipovi jsem se nechala zblbnout na fenu a chvilku chtěla Šipa prodat (pes mezi fenami nedělá dobrotu). Nakonec jsou doma oba.

Beliška – šiperka BELIS od Prachovských skal, nar. 27.3.2003, nenajedená fena zvláštní povahy, příšerně moc umazlená, musí mít svoje a nesmí to být jinak, než je zvyklá. Výstavně přes svůj ne zcela ideální exteriér (říkejte jí píďala a nechtějte vidět výstavní postoj) zvládla pár šampionátů, ale Intr z ní nebude (leze to do peněz). Dlouho psychicky vyzrávala, a protože na ni nebyl dostatek času, okolnosti ji dostaly do rukou božsky trpělivé a laskavé kamarádky Evičky, která může za vše, co Beliška dnes umí. A že to bylo hodně těžké. Teď už běhá rychle, ale potřebuje dokonalé vedení na ruku, což se mi ne vždy daří.Přesto již párkrát zabodovala (1.místo Open Hlučín 2005, 2.místo Open Ostrava 2005, 4 místo v pětidílném seriálu halových závodů v Třebíči ).

Od února 08 se snažíme obhájit A3 kartu a 1.května jsme první rok ve trojkách obhájili.

 

 

              

  Klifík - na jedné výstavě chovatelka od Belišky držela malé milé štěňátko, které mě tak dostalo, že s námi odjelo domů. Cliff od Prachovských skal, nar. 18.7.2004 je naprosto nezávislý samorost, který do půl roku neměl přivolání a i teď ještě spolu bojujeme o každé upoutání pozornosti. Postavově je nádherný, pouze mu zatím chybí mohutná hříva typická pro toto plemeno, ale i tak je JCH ČR, JCH klubu, 4xCAC a 2x CACIB. Teď čekáme na druhou sezónu na dodělání šampionátu.

V červnu 06 mě nějak napadlo zkusit ho vycvičit tak jako ostatní pro závody agility a musím konstatovat, že děláme ohromné pokroky. Běháme v SA2.