Jdi na obsah Jdi na menu
 


Agi letiště Olomouc 31.8.2013

Poslední prázdninovou sobotu jsem s Májou využila k agilitění. Zúčastnily jsme se dvojzkoušek jedničkářů na letišti Olomouc, v rámci doprovodného programu leteckého dne.

Přes optimistické prohlášení, že letadla budou létat až odpoledne, jsme prožili (přibalila jsem si do auta svoji kouli na nohu - závisláka Royíka) pár hodin v rušné společnosti startujících a přistávajících strojů, rachotu amplionů atd atd, čili jako sociš program to bylo "dóóóst hustýýýý" ;-)

Royík nejvíce řešil obrovského nafukovacího panáka, kterému plápolaly "ruce", oba pak lehce řešili rachot a množství lidiček kolem. Ale zvykli si brzo, takže naše agi výkony to neovlivnilo.

Bylo teplo, stínu pomálu (ba přímo žádný) a moje představa, že letiště je rovinatý obrovský plac, vzala za své, neboť parkur stál v mírném kopečku :-)

Oba běhy, které paní rozhodčí postavila, byly běhavé, ale pro jedničkáře poněkud záludné, takže dobíhavost nebyla nic moc.

Mája i já jsme se snažily, co jsme mohly, ale první běh nám nevyšel. V kopečkoidní rovince slalom, látkáč a vysunutá skočka, jsem se snažila co nejrychleji doběhnout co nejdál, abych Máje pomohla s nasměrováním skoku, ale Mája nedokončila správně slalom (prý tam strčila hlavu, ale rozmyslela si to), takže DIS. Já jsem koutkem oka zahlédla zvednutou ruku s odmítačkou, ale i kdybych chtěla ( a že jsem nechtěla, abych Máju nebrzdila), nestihla bych ji včas odvolat od tunelu. Takže jsme parkur plynule dokončily a Mája ani netušila, že bylo něco v nepořádku.

Druhý běh se nám už docela podařil. S ohledem na terén, výšku a mohutnost latěk Mája sice shodila jednu laťku (což se u ní stává opravdu málokdy), ale i tak parkur dokončila bez zádrhelu s dokonce nejrychlejším časem na druhém místě.

Takže úspěch, za oba běhy jsme dostaly cenu - za první cenu útěchy pro disknuté a za druhý běh cenu za bednu :-)

Royík byl celé dopoledne moc hodný, nevyjížděl, neřval, neděsil se, prostě normální pes :-)

Cestou domů nás chytl pás bouřek a děště, u Vyškova mi auto pohrozilo stávkou, když v průtrži navlhly svíčky, ale nakonec  vše dobře dopadlo a můžeme se těšit na další akce.