Jdi na obsah Jdi na menu
 


Voříšek Madlenka podzim 2019

Madlenka je správný akční voříšek a určitě spolu nezahálíme. Věnujeme se výcviku poslušnosti, protože na agility nemáme ani jedna fyzicky.

Madlenku poslušnost baví. Je nadšená z každé granule, která ze mě vypadne, z každého míčku, který jí hodím, z každé hračky, o kterou se přetahujeme. Na to, že je alergik a jako odměnu používám pouze její speciální granule (Vetlife vejce s rýží), cvičí s nadšením sobě vlastním a stále se zlepšujeme coby tým.

Po jarních zkouškách OBZ a ZZO jsem nás přihlásila na říjnové BH-VT u nás na cvičáku a hned další týden na IBGH1 do Brna. Tam byly zkoušky bohužel zrušeny, takže jako alternativu jsme si zajely o den dříve do pro nás obě neznámého Blanska,

Naše domácí zkoušky proběhly v pohodovém duchu, Madlenka předvedla vše co umí téměř tak, jak jsme si to nacvičily a BH-VT zvládla s přehledem na 52 bodů- obstála. Těch 8 ztracených bodů bylo jednak za občasnou ztrátu koncentrace při  dlouhé chůzi a za okamžité přiřazování k noze při přivolání, protože jsme začaly cvičit nejdříve obedienci, kde se může pes rovnou přiřazovat.

To, že se s ní někdy budu věnovat i jiným zkušebním řádům, jsem nějak nepředpokládala a teď to asi už nehodlám přecvičovat.

Týden na to jsem nadšeně vyhledala cvičák v Blansku, měly jsme dovoleno si před zkouškou plac "osahat" - tedy pročuchat a jako "plesnivý" hřeb jsme nastupovaly jako poslední účastník plně obsazených zkoušek. Tentokrát jsme získaly 80 bodů ze 100 možných, ale IBGH1 je naše.

Madlenka opět statečně vykračovala po mém boku, bohužel proti nám poněkud stálo počasí, které se z "hezky a tepla" nekolik týdnů před zkouškami během posledního dne změnilo na "zimu a deštivo" . Projevilo se to v nedosedání Madlenky při zastavování i v krásném provedení odložení do stoje (a pak že ho neumíme), ovšem zadání zněno odložení vsedě ;-) . Ale i tak jsem byla neskutečně ráda, že Madlenka fungovala v cizím prostředí.

Teď nastává období zimy a spřádání dalších zkouškových plánů. Příští rok mám v plánu dotáhnout Madlu na IBGH2 a 3, ZOP, OB1 a pokud natrénujeme, tak nějaké STPR1 taky možná dáme.

Tedy na to, že mě vždycky bavily agility závody, tak zdolávání jednotlivých zkoušek mě s takovýmto psem baví snad ještě více.

Madlenka je totiž ten nejsprávnější HUJER, kterého doma momentálně mám.

Ono jich už moc nezbylo - šiperky už nejsou, BOT Mája je po mrtvičce, Bertíkovi je 11 let, Roy a Quendi (ač oba prdlí až na půdu) jsou řešitelé změn kolem nich a Quendi navíc reaguje na střelbu a hlasité zvuky a s tím se bojuje hodně těžko. Takže akční dravý a chtivý voříšek z útulku mi byl seslán asi za odměnu :-)